15 lutego 2026
1. Dzisiaj VI Niedziela Zwykła i początek 59 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę remontowo-budowlaną. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary, także te złożone bezpośrednio na konto parafialne.
2. W środę, 18 lutego, rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7:00, 8:30 i 10:00 oraz po południu o 16:30 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. pokutny obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje post ścisły. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Hospicja Diecezji Bydgoskiej.
Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pokutne: Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17:30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:15. Dla dzieci przygotowane są specjalne materiały wielkopostne. Kazania pasyjne głosił będzie Ks. Przemysław Komasiński, wikariusz parafii w Białośliwiu. Uczestnicząc w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 1 do 4 marca i poprowadzi je Ks. Franciszek Popowicz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo.
Okres Wielkiego Postu to także czas spowiedzi przygotowującej do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Parafialna spowiedź wielkopostna odbędzie się 28 marca.
3. W czwartek, 19 lutego, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.
4. W piątek, 20 lutego, wspomnienie św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci fatimskich. Droga Krzyżowa o godz. 17:30.
5. W niedzielę, 22 lutego, I Niedziela Wielkiego Postu. Przed każdą Mszą św. wspólnota Młodzi Wyrzyska przedstawi ewangelizacyjną pantomimę wprowadzającą nas w okres Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o godz. 17:15.
6. W niedzielę, 1 marca, po mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 i starszych. Na spotkanie należy przynieść swoją książeczkę.
7. Zachęcamy do nabywania nowego numeru Przewodnika Katolickiego.
8. W minionym tygodniu zmarła śp. Urszula Cudo, l. 87, z ul. Bydgoskiej. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…