III Niedziela Wielkanocna

16 kwietnia 2021

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Podczas każdej Mszy św. otrzymujemy fragment Pisma Świętego z Ewangelii według Świętego Marka i Księgi Mądrości. Zachęcamy do częstego czytania Pisma Świętego i odkrywania bogactwa Słowa Bożego.
Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę remontowo-budowlaną. Obecnie przygotowujemy projekty instalacji przeciwpożarowej, antywłamaniowej i monitoringu wizyjnego. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
2. W środę, 21 kwietnia, Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
3. W piątek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. w intencji czcicieli św. Ojca Pio o godz. 18:00.
4. Za tydzień, w niedzielę 25 kwietnia, w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i początek Tygodnia Modlitw o Powołania.
5. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”. W najnowszym numerze m. in.: o nowej biografii Papieża Benedykta XVI, o coraz częstszych pochówkach urnowych oraz o problemie alkoholizmu wśród kobiet.
6. Informujemy, że zgodnie z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r., Dz. U. poz. 700, dotychczasowe zasady uczestnictwa w nabożeństwach zostały przedłużone do 25 kwietnia br. Dziękujemy wszystkim za cierpliwe przestrzeganie zasad sanitarnych.