X Niedziela Zwykła B

9 czerwca 2024

1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła i drugi dzień Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła. Podczas każdej Mszy św. Akt Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. O godz. 11:30 Msza św. z błogosławieństwem rodzin. O 15:30 koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy do św. Michała Archanioła. O godz. 16:00 Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

Dziękujemy Ks. Sylwestrowi Szwajcy CSMA za prowadzenie nawiedzenia i głoszone Słowo Boże. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Michała Archanioła.

Ofiary składane na tacę podczas Mszy św. na rozpoczęcie i zakończenie nawiedzenia są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów. Zwyczajowa parafialna składka remontowo-budowlana przypadająca w drugą niedzielę miesiąca przeprowadzona będzie za tydzień, czyli w niedzielę 16 czerwca.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.

3. We wtorek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, apostoła. O godz. 18:00 Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów i rodziców.

4. W środę, 12 czerwca, wspomnienie bł. męczenników Franciszka Dachtery, Antoniego Świadka, prezbiterów i Towarzyszy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy św.

5. W czwartek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła oraz Dzień Fatimski. O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją fatimską wokół kościoła o godz. 18:00.

6. W piątek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika i patrona diecezji.

7. W niedzielę, 16 czerwca, XI Niedziela Zwykła. Gościć będziemy w naszej parafii Ks. Neoprezbitera Michała Czyża, który podczas każdej Mszy św. wygłosi Słowo Boże, a po Mszy św. o godz. 11:30 udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Natomiast o godz. 15:00 zapraszamy na ognisko młodzieżowe z Ks. Neoprezbiterem.

8. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

9. W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii śp. Krzysztof Mrotek, l. 49 oraz śp. Eugeniusz Brzezinski, l. 70, z ul. Akacjowej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…