XIX Niedziela Zwykła C

7 sierpnia 2022

1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła.

2. W poniedziałek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

3. We wtorek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

4. W środę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

5. W czwartek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

6. W sobotę, 13 sierpnia, Stowarzyszenie Żywego Różańca organizuje wyjazd do Świebodzina i Międzyrzecza. Szczegóły znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń. Wieczorna Msza św. w intencji ojczyzny i Rodziny Radia Maryja. Dzień Fatimski w sierpniu przypada 19 dnia miesiąca.

7. W niedzielę, 14 sierpnia, XX Niedziela Zwykła. Przypadać będzie druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona będzie na cele remontowo-budowlane. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

8. W poniedziałek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

9. W niedzielę, 21 sierpnia, przeżywać będziemy dziękczynienie za zebrane plony, czyli Dożynki Parafialne. Uroczysta Msza św. o godz. 10:00. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy wszystkich parafian, delegacje z wieńcami dożynkowymi, grupy parafialne, a szczególnie wszystkich rolników, sadowników, ogrodników, działkowców, pszczelarzy.

10. Informujemy, że we wrześniu odbywał będzie praktykę pastoralną w naszej parafii kl. Radosław Korzeński z Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Ks. Klerykowi życzymy wielu łask Bożych na drodze seminaryjnej formacji do kapłaństwa.

11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m. in.: o godności miejsc sprawowania kultu, o pojednaniu możliwym jedynie w kościele, a także o sensie posłannictwa Mesjasza.

12. W minionym tygodniu zmarli: śp. Mirosław Szweda, l. 63, z ul. 22 stycznia, śp. Urszula Wacholc, l. 90, z ul. Grunwaldzkiej i śp. Kazimierz Ośko, l. 73, z ul. Bydgoskiej. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…