V Niedziela Wielkanocna C

15 maja 2022

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. O godz. 11:30 uroczysta Msza św. Rocznicy I Komunii Świętej. Dziękujmy Chrystusowi wraz z dziećmi i ich rodzicami za uświęcający dar eucharystii. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy do Matki Bożej. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę remontowo-budowlaną. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na rzecz szpitala Domu Ulgi w Cierpieniu. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. W poniedziałek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3. W środę, 18 maja, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 18 maja przypada 20 rocznica święceń kapłańskich ks. Wikariusza. Życzymy Księdzu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i nieustannego zapału w służbie Bogu i ludziom oraz dziękujemy za dotychczasową posługę w naszej parafii.

4. W czwartek, 19 maja, koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

5. W sobotę, 21 maja, odbędzie się XII Piesza Pielgrzymka z Wyrzyska do Górki Klasztornej. O godz. 8:00 Msza św. z błogosławieństwem pielgrzymów, o godz. 14:00 Msza św. w Górce Klasztornej kończąca pielgrzymkę. Zapisy u Pana Henryka Codro. Opłata organizacyjna wynosi 12 zł. Po zakończeniu pielgrzymki bezpłatny powrót wynajętym autobusem. Zapraszamy wszystkich wiernych i czcicieli Matki Bożej do wspólnego pielgrzymowania.

6. W niedzielę, 22 maja, VI Niedziela Wielkanocna oraz dzień beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Stowarzyszenia Żywego Różańca. O godz. 10:00 odbędzie się uroczysta dekanalna Msza św. dziękczynna za jej beatyfikację. Zapraszamy wszystkich parafian i wszystkie wspólnoty różańcowe z całego dekanatu wyrzyskiego do wspólnej modlitwy. Od minionego piątku przygotowujemy się do tego wydarzenia odmawiając codziennie nowennę przed beatyfikacją podczas nabożeństw majowych.

7. W sobotę, 28 maja, przyjmie święcenia kapłańskie diakon Grzegorz Białek, który odbywał praktykę pastoralną w naszej parafii. Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu święceń o godz. 9:30 w Katedrze Bydgoskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Neoprezbiterze i módlmy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

8. W poniedziałek, 30 maja, przeżywać będzie dzień wprowadzenia do naszego kościoła relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00. Po Mszy św. przeniesienie obrazu bł. Stefana Wincentego do Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. Św. Jan Paweł II ogłosił ks. Frelichowskiego błogosławionym 7 czerwca 1999 roku w Toruniu podczas pielgrzymki do Ojczyzny. Natomiast 22 lutego 2003 roku bł. Stefan Wincenty Frelichowski został ogłoszony patronem harcerstwa polskiego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w uroczystościach i wspólnej modlitwy, a szczególnie harcerzy i zuchów.

9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m. in.: o przykazaniu miłości, o św. Łazarzu z Indii, a także o Stowarzyszeniu Żywego Różańca.

93 0.095511913299561