II Niedziela Wielkiego Postu B

25 lutego 2024

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu i Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami, który przeżywamy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą̨ misyjną”. Z tej racji zbieramy ofiary do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. W roku 2023 Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wsparło finansowo realizację 128 projektów zgłoszonych przez polskie misjonarki i misjonarzy. Na ten cel łącznie przeznaczono 127 650 euro. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

2. W środę, 28 lutego, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Mszą św. o godz. 18:00.

3. W czwartek, 29 lutego, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

4. W piątek, 1 marca, pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź, o 17:30 Droga Krzyżowa, o 18:00 Msza św.

5. W sobotę, 2 marca, pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9:30. Nabożeństwo Pierwszych Sobót o godz. 17:00.

6. Za tydzień w niedzielę, 3 marca, III Niedziela Wielkiego Postu i rozpoczęcie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje poprowadzi Br. Franciszek Tołczyk OFMCap., Proboszcz i Gwardian Klasztoru i Parafii św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej. Rekolekcje potrwają do środy 6 marca. Nauki rekolekcyjne podczas każdej niedzielnej Mszy św. oraz podczas wieczornych Mszy św. w kolejnych dniach. W tym samym czasie odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału rekolekcjach, które w szczególny sposób przygotowują nas do odnowy duchowej i owocnego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

7. Zachęcamy do nabywania tygodnika „Przewodnik Katolicki”. Z najnowszym numerem bezpłatny dodatek „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień na marzec”. Do nabycia jest również miesięcznik ministrantów „Króluj nam Chryste”.

8. W minionym tygodniu zmarł śp. Waldemar Nowak, l. 50, z ul. Kwiatowej. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

92 0.069361925125122