I Niedziela Adwentu A

27 listopada 2022

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu i początek Nowego Roku Liturgicznego. Adwent to czas naszego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa i dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej Oczekującej odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00. Dla dzieci przygotowane są specjalne materiały roratnie. W tym roku podczas rorat towarzyszył nam będzie św. Joachim, dziadek Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy do Matki Bożej, dzieci zapraszamy z lampionami i serduszkami z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Spotkanie dla młodzieży klas 8c i 8d i starszych przed bierzmowaniem o godz. 15:45 w kościele.

Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza od dzisiaj rozpoczynamy w naszej diecezji odmawianie codziennej modlitwy dziękczynnej za diecezję i o nowe powołania do służby Bożej. Modlitwę odmawiać będziemy po każdej Mszy św., po błogosławieństwie wraz z Modlitwą do św. Michała Archanioła.

Ks. Biskup zarządził także, iż tegoroczne odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda, odbędzie się w tradycyjnej formie, czyli odwiedzin w domach wiernych.

Parafialna spowiedź adwentowa odbędzie się 17 grudnia.

Dziękujemy Grupie Modlitwy Ojca Pio za przygotowanie adwentowej dekoracji kościoła.

2. W poniedziałek, 28 listopada, roraty o godz. 18:00.

3. W środę, 30 listopada, święto św. Andrzeja, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Mszą św. roratnią o godz. 18:00.

4. W czwartek, 1 grudnia, pierwszy czwartek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. o godz. 17:00. Modlić się będziemy o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek, 2 grudnia, pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 17:00. O 18:00 roraty.

6. W sobotę, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9:30. Nabożeństwo Pierwszych Sobót o godz. 17:00, przed wieczorną Mszą św.

7. Za tydzień, 4 grudnia, II Niedziela Adwentu. Spotkanie dla młodzieży klas 8a i 8b przed bierzmowaniem o godz. 15:45 w kościele. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, czyli dla wszystkich diecezji katolickich w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

8. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarą oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzisiaj dostępne są świece małe w cenie 10 zł. Świece duże w cenie 18 zł. będą do nabycia za tydzień.

9. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Z najnowszym numerem dodatek „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień na grudzień”.

10. W minionym tygodniu zmarła śp. Teresa Larek, l. 70, z ul. Bydgoskiej. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

95 0.096832036972046