Odpust Parafialny

4 listopada 2022

11 listopada, obchodzimy uroczystość św. Marcina z Tours, biskupa, patrona naszej parafii oraz Święto Niepodległości.

Zapraszamy wszystkich parafian do świętowania uroczystości ku czci naszego Patrona.

Msze św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00.

Uroczysta suma odpustowa o godz. 11:00, której przewodniczył będzie Ks. Jan Tutka, Wicedziekan Dekanatu Wyrzyskiego.

W piątek z racji odpustu w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił także dyspensy dla całej diecezji.

Za nawiedzenie kościoła w święto patrona możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Marcin urodził się w Pannonii (dzisiejsze Węgry) około roku 316 z rodziców pogańskich. Mając 15 lat wstąpił do służby wojskowej, którą odbywał w Galii. Przyjąwszy chrzest, porzucił służbę wojskową i założył klasztor w Liguge. Prowadził w nim życie monastyczne pod kierunkiem św. Hilarego. Z czasem został kapłanem i biskupem Tours. Był dobrym pasterzem swojego ludu, założył inne klasztory, pouczał duchowieństwo, gorliwie głosił Ewangelię. Zmarł w roku 397. (za: brewiarz.pl)