17 kwietnia 2022

1. Przeżywamy Święta Wielkanocne, Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy wszystkim parafianom i gościom najlepsze życzenia wspaniałych Świąt, błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego, zdrowia i nadziei towarzyszącej odradzającemu się życiu i Bożemu Miłosierdziu. Życzymy „Szczęść Boże” i błogosławionych Świąt.
2. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu uroczystości paschalnych, które przygotowywały ciemnicę i grób Pański, zadbały o czystość i porządek w kościele, wokół kościoła i na cmentarzu, zadbały o przygotowanie drogi krzyżowej, kwiaty i dekoracje wielkopostne. Dziękuję Księdzu Wikariuszowi Waldemarowi Indyckiemu, Państwu Wachowskim, służbie liturgicznej ołtarza, Panu szafarzowi, Panom organistom, Panu kościelnemu, Stowarzyszeniu Matek Żywego Różańca, Stowarzyszeniu Wspierania Powołań, Rodzinie Radia Maryja, Grupie Modlitewnej Ojca Pio, Poradnictwu Rodzinnemu, Towarzystwu Przyjaciół Wyrzyska, Paniom katechetkom, Szkolnemu Zespołowi Caritas, Policji, Straży Miejskiej, Strażakom, Bractwu Kurkowemu, Harcerzom, Zuchom, młodzieży, dzieciom, dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej, dyrekcji i nauczycielom Przedszkola w Wyrzysku, Zakładowi Pogrzebowemu „Szłapa”, kwiaciarni Hanny Turbiak, a także ofiarodawcom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w parafialnych uroczystościach. Wszystkim parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę, zaangażowanie i liczny udział w uroczystościach paschalnych, a szczególnie za przystąpienie do sakramentów eucharystii i pokuty.
3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Św. z procesją rezurekcyjną wokół kościoła o godz. 6:00. Następne Msze św. o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00.
4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
5. W środę, 20 kwietnia, Msza św. o godz. 18:00 wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. W czwartek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kościele.
7. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitwy Św. Ojca Pio o godz. 19:00.
8. W sobotę, 23 kwietnia, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16:00. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. o godz. 18:00 ku czci św. Ojca Pio. W sobotę nasz parafianin, brat Pio Marcin Kubiś, otrzyma święcenia prezbiteratu. Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu święceń odbędzie się w Osiecznej w Kościele Klasztornym Braci Mniejszych Franciszkanów o godz. 12:00.
9. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego uroczysta Msza Św. Prymicyjna Ks. Marcina o godz. 11:30 w naszym kościele. Za udział w Mszy św. prymicyjnej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych uroczystościach i modlitwy w intencji Ks. Neoprezbitera. Składka z Mszy św. prymicyjnej przekazana będzie ks. Neoprezbiterowi.
10. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę remontowo-budowlaną. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
11. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m. in.: o drodze Jezusa do zmartwychwstania, o dobru, którego nie można zabić, a także o kandydatce na ołtarze Rozalii Celak.