VIII Niedziela Zwykła C

27 lutego 2022

1. Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła. Rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski po każdej Mszy św. zanosimy modlitwę o pokój śpiewając Suplikację, a także zbieramy ofiary do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Przed wieczorną Mszą św. odmówimy różaniec w intencji pokoju na Ukrainie i w świecie.
2. W środę, 2 marca, rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7:00, 8:30 i 10:00 oraz po południu o 16:30 i 18:00. Podczas każdej mszy św. pokutny obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje także post ścisły. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Hospicja Diecezji Bydgoskiej. Spotkanie Stowarzyszenia Żywego Różańca o 17:20 w kościele i zmiana tajemnic. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pokutne: Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17:30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:15. Kazania pasyjne głosił będzie Ks. Bartosz Brzeziński, wikariusz parafii Świętej Trójcy w Łobżenicy. Uczestnicząc w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Okres Wielkiego Postu to także rozpoczęcie czasu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, czyli obowiązku wynikającego z drugiego i trzeciego przykazania kościelnego. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 27 marca do 30 marca.
3. W czwartek, 3 marca, pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. Modlić się będziemy szczególnie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
4. W piątek, 4 marca, święto św. Kazimierza Królewicza i pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 i spowiedź św. O 17:30 Droga Krzyżowa. O 18:00 Msza św.
5. W sobotę, 5 marca, pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9:30. Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
6. W niedzielę, 6 marca, I Niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o godz. 17:15.
7. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Z najnowszym numerem bezpłatny dodatek „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień na marzec”.
8. W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Kallas, l. 90, z ul. Bydgoskiej. Powierzmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…