28 maja 2023

Zesłanie Ducha Świętego

Informacje szczegółowe

Data: 28 maja 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Dzień Misyjny.

Gościmy w naszej parafii Ks. Romana Rusinka, pallotyna, który przez kilka lat pracował na misjach w Rwandzie, a obecnie posługuje w Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym w Ząbkach. Pełni tam funkcje rekolekcjonisty i duchowego opiekuna Pallotyńskiej Adopcji Serca. Jest wielkim czcicielem Matki Bożej i krzewicielem Jej orędzia z Kibeho.

Na każdej Mszy św. Ks. Roman wygłosi homilie i przybliża dzieło pomocy dzieciom w ramach Adopcji Serca. Serdecznie dziękujemy Ks. Romanowi za przyjęte zaproszenie i życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.