15 października 2021

Dzień Dziecka Utraconego

Informacje szczegółowe

Data: 15 października 2021

Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Teresa urodziła się w roku 1515 w Avili. W dwudziestym roku życia wstąpiła do klasztoru karmelitanek. Za natchnieniem Bożym przeprowadziła reformę swojego zakonu mimo wielu przeciwności. Na podstawie własnych doświadczeń napisała szereg dzieł zawierających głęboką naukę o życiu mistycznym. Zmarła 15 października 1582 roku. (tekst za: brewiarz.pl)

Obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego.

Podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy św. modlić się będziemy w intencji zmarłych dzieci i osieroconych rodzin.