22 listopada 2020

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Informacje szczegółowe

Data: 22 listopada 2020

Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

za: brewiarz.pl

Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówienie litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.