Pielgrzymka do Północnych Włoch - aktualizacja

20 marca 2024

Informujemy, że nastąpiły dwie następujące zmiany w ofercie Pielgrzymki:

1. Zmiana terminu - termin wyjazdu jest przesunięty o jeden dzień wcześniej, czyli wyjazd odbędzie się w dniach od 14 do 19 września 2024 r.

2. Zmiana ceny pielgrzymki - cena zmniejszy się  i wyniesie 4690 zł. i 160 EUR od osoby.

Program Pielgrzymki pozostał bez zmian.

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1        SIRMIONE

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 05.35  i wylot do Mediolanu o godzinie 07.35. Przylot na lotnisko Mediolan Malpensa o godz. 09.50 i przejazd nad Jezioro Garda, największe i najpopularniejsze jezioro włoskie.  Zwiedzanie miasteczka Sirmione z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich. Rejs po jeziorze i spacer po kolorowej starówce. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2        MADONNA DELLA CORONA – WERONA

Po śniadaniu przejazd na spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700m n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna Della Corona. Następnie przejazd na zwiedzanie Werony, jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych włoskich miast. Zobaczymy Bazylikę św. Zenona, główny plac miasta Piazza Bra ze wspaniałym rzymskim amfiteatrem, Piazza delle Erbe, Piazza Dei Signiori z pomnikiem Dantego, Casa di Giulietta - dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3        JEZIORO GARDA – MALCESINE I BARDOLINO

Po śniadaniu przejazd do Malcesine, urokliwej miejscowości wśród zielonych wzgórz, z piękną starówką uważaną za najpiękniejszą nad Gardą. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero i widok na szczyt Monte Baldo. Spacer po centrum. Wjazd linową koleją gondolową na Monte Baldo (1760 m n.p.m.), skąd rozpościera się piękny widok na jezioro i okolicę. Przejazd do Bardolino – niewielkiego kurortu z piękną promenadą z palmami i sosnami, słynącego z wina o tej samej nazwie. Spacer po starówce, zwiedzanie romańskiego kościoła św. Seweriusza. Wizyta w muzeum oliwy, gdzie można obejrzeć m.in. narzędzia do wyrobu oliwy i kupić lokalne wyroby. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4     TRYDENT – LAZISE – WYPOCZYNEK NAD JEZIOREM

Śniadanie i przejazd do Trydentu – miasta obrad soboru w latach 1545–63. Zobaczymy Katedrę San Vigilio z rzeźbionym baldachimem z marmuru – wierną kopią baldachimu Berniniego z bazyliki św. Piotra, zamek książąt trydenckich, a także przepiękną fontannę Neptuna. Przejazd do Lazise z najpiękniejszą promenadą  nad Gardą i piaszczystymi plażami. Czas na relaks i wypoczynek nad jeziorem. Warto tu także zobaczyć starówkę z murami obronnymi, zamek rodu Scaglierich z czterema wieżami w parku pełnym palm i magnolii (wnętrze zamku niedostępne dla zwiedzających) i kościół San Nicolò z XII w., z odrestaurowanymi freskami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5        WENECJA

Po śniadaniu  przejazd do Wenecji na zwiedzanie tego niezwykłego miasta. Tramwajem wodnym lub stateczkiem udamy się do centrum, które leży na wielu wyspach połączonych ponad setką kanałów, a najważniejszym z nich jest Canale Grande. Miasto posiada także ponad 400 mostów-zobaczymy te najbardziej znane - Most Rialto i Most Westchnień. Trafimy także na „najpiękniejszy salon świata” –  Plac św. Marka z Bazyliką św. Marka i Pałacem Dożów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6         MEDIOLAN

Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Mediolanu -  Katedra Narodzin Św. Marii Panny (trzeci co do wielkości kościół w Europie), Bazylika św. Ambrożego, via Dante, Zamek Sforzów, Galeria Viktora Emanuela, La Scala - jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata, pomnik Leonarda da Vinci. Obiad i transfer na lotnisko w Mediolanie. Odprawa bagażowa o godz. 17.45 i wylot do Warszawy  o godz. 19.45. Przylot  na lotnisko Okęcie o godz. 21.55, zakończenie pielgrzymki.

Termin:        14.09 – 19.09.2024

Cena pielgrzymki dla grupy:

36 - 40 os.

41 i więcej os.

Cena zawiera:

Przeloty liniami rejsowymi wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg

Zakwaterowanie: 5 noclegów w Hotelach ***,  pokoje 2,3 os. z łazienkami

Wyżywienie: 5 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 5 obiadokolacji, 1 lunch.

Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu

Opiekę i informację turystyczną pilota

Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 20 000 EUR,

NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, opłat za rejsy, kolejki,  itp. (na ten cel należy posiadać ok. 160 EUR/os.),

- napojów do obiadokolacji,

- ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki,

- świadczeń nie wymienionych w poz. „Cena zawiera”,

- Transferów na/z lotnisko Okęcie.

Uwagi:

Wstępna ważność oferty 23.10.2023, warunkiem potw. jest wpłata 500 zł za grupę.

w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom

dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1100 zł.

97 0.081979036331177