PIELGRZYMKA PRZED JUBILEUSZEM 20-LECIA DIECEZJI

2 września 2022

W imieniu biskupa ordynariusza Krzysztofa Włodarczyka zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Będzie ona stanowiła przygotowanie do obchodów jubileuszu 20-lecia diecezji bydgoskiej, jaki świętować będziemy w 2024 roku.

Pielgrzymować będziemy pod hasłem: „Od Matki Bożej Pięknej Miłości, do Matki Bożej Królowej Pokoju”, modląc się o pokój, szczególnie w naszej Ojczyźnie i na Ukrainie; za diecezję bydgoską oraz o liczne i święte powołania do stanu duchownego.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wierni, w tym przedstawiciele grup, ruchów, stowarzyszeń, kapłani, siostry zakonne i osoby życia konsekrowanego.

Program ogólny:

godz. 16.00 – powitanie pielgrzymów w Sali Ojca Kordeckiego i Droga Krzyżowa na wałach

godz. 19.45 – Msza św. przed Cudownym Obrazem – „Modlitwa o pokój”

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski i nocne czuwanie

godz. 24.00 – Msza św. i c.d. czuwania – „Modlitwa za diecezję i o powołania”

godz. 02.00 – zakończenie czuwania.

Wszelkie informacje i zapytania prosimy kierować do koordynatora pielgrzymki – ks. kan. Mirosława Pstrągowskiego – tel. 602 114 704