Boże Ciało 2022

12 czerwca 2022

16 czerwca br. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. O 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

Uroczysta procesja Bożego Ciała wraz z Mszą św. o godz. 10:00. Przejdziemy z kościoła do czterech ołtarzy ulicą 22 stycznia i przez plac Wojska Polskiego do kościoła. Zakończenie procesji przed kościołem.

Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy oraz o udekorowanie okien i posesji na trasie przejścia procesji. Zachęcamy także do dekorowania okien i posesji w całej parafii, jako znaku naszej wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii.

Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w Procesji Bożego Ciała i dania świadectwa wiary. Zapraszamy członków wszystkich wspólnot parafialnych i organizacji, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną ołtarza, poczty sztandarowe, harcerzy, zuchów. Prosimy także strażaków o pomoc w zabezpieczeniu procesji i mężczyzn do niesienia baldachimu i pomocy celebransowi w niesieniu Najświętszego Sakramentu.

Za pobożne i uroczyste odmówienie modlitwy „Przed tak wielkim sakramentem” będziemy mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła wraz z Mszą św. wieczorną, w niedzielę wraz z Mszą św. o godz. 10:00.

Zakończenie oktawy w czwartek, 23 czerwca, o godz. 18:00.