Wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego

30 maja 2022

30 maja 2022 roku odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego do kościoła parafialnego w Wyrzysku.

Uroczysta Msza św. o godz. 11:00.

Po Mszy św. przeniesienie obrazu bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego do Szkoły Podstawowej w Wyrzysku.

Św. Jan Paweł II ogłosił ks. Frelichowskiego błogosławionym 7 czerwca 1999 roku w Toruniu podczas pielgrzymki do Ojczyzny.

22 lutego 2003 roku bł. Stefan Wincenty został ogłoszony patronem harcerstwa polskiego.