Pielgrzymka do Hiszpanii i Francji

23 kwietnia 2021

Termin: 14.07 – 21.07.2021

DZIEŃ 1: MONTSERRAT
Zbiórka uczestników przed Parafią i transfer na lotnisko w Warszawie, odprawa bagażowa o godz. 07.05 i wylot do Barcelony o godz. 09:05, przylot na lotnisko Barcelona El Prat o godz. 12.20, odbiór bagażów i przejazd na Montserrat, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów będący świętym miejscem Katalończyków. Zwiedzanie sanktuarium z figurką La Morenety - Czarnej Madonny - patronki Katalonii. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2: BARCELONA
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Barcelony –zobaczymy niesamowite, choć wciąż nieskończone dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, dzielnicę gotycką, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego - Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego - Casa Mila oraz Casa Batillo, Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim oraz średniowieczna dzielnica La Ribera z poświęconym patronce żeglarzy Kościół Santa Maria del Mar, znany m.in. z bestsellerowej powieści Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: REUS - TARRAGONA
Śniadanie, przejazd do Reus, które jest rodzinnym miastem wielkiego architekta Antoniego Gaudíego i choć nie ma tu budynków autorstwa samego Gaudiego, to można obejrzeć wiele ciekawych budynków secesyjnych z XIX i XX w. Zobaczymy także dom Gaudíego z pamiątkową tablicą, kościół Sant Pere, gdzie mały Antoni został ochrzczony oraz Plaça de les Peixateries Velles. Przejazd do Tarragony słynnej z wielu staro-rzymskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak Passeig Arqueologic ze starożytnym amfiteatrem i areną, na której odbywały się wyścigi rydwanów. Zwiedzimy też romańsko-gotycką katedrę, której początki sięgają XII wieku oraz zobaczymy El Puente del Diablo – dawny akwedukt rzymski. Przejazd do hotelu w ok. Saragossy, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: SARAGOSSA – TORRECIUDAD – LOURDES
Śniadanie i przejazd do Sarragosy. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej El Pilar w Saragossie. Przejazd do Lourdes, po drodze - przejeżdżając przez piękne Pireneje zatrzymamy się w sanktuarium Maryjnym Torreciudad. Miejsce to związane jest również z założycielem Opus Dei – Jose Maria Escriva.Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 5 – 6: LOURDES
Śniadanie i całodzienny pobyt w Lourdes. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty, której objawiła się Matka Boża, prosząc Ją o modlitwę i pokutę za grzeszników. W zamian Matka Boża ofiarowała w tym miejscu źródełko z cudowną wodą. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami. Każdego dnia obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 7: ANDORA
Śniadanie i przejazd w kierunku Księstwa Andory, ulokowanego w Pirenejach pomiędzy Hiszpanią
a Francją. Oprócz urokliwego położenia słynie także jako obszar bezcłowy, w którym znajduje się wiele sklepów obiecujących udane zakupy po okazyjnych cenach. Wśród zabytków można wymienić Casa de la Vall - kamienny dom z XVI wieku. Obecnie budynek jest siedzibą rządu Andory. Ciekawymi zabytkami są także romańskie, kamienne świątynie, jak kościół Sant Vincent d’Enclar z VIII w. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8: PRZELOT POWROTNY
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa na lot powrotny o godz. 11.10, wylot o godz. 13.10. Przylot do Warszawy o godz. 16.15, transfer do Parafii, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki dla grupy:

46 - 50 os.

51 i więcej os.

Zapewniamy:

• Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + bagaż podręczny 8 kg
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
  • Transfery: Parafia – Lotnisko Okęcie - Parafia
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 110-120 €/os.); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

• dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 980 zł
  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.