Bp Wiesław Śmigiel mianowany administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej

15 maja 2021

tekst i fot za: diecezja-torun.pl

Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy i mianował administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej bpa Wiesława Śmigla.
Decyzją Ojca Świętego Franciszka biskup toruński Wiesław Śmigiel został mianowany administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej sede vacante. Posługę tę będzie pełnił do czasu ustanowienia nowego biskupa bydgoskiego.
Ksiądz Biskup przyjmuje nowe zadanie w duchu odpowiedzialności za Kościół i pokornie prosi mieszkańców diecezji bydgoskiej i toruńskiej o modlitewne wsparcie jego posługi oraz o modlitwę w intencji powołania nowego pasterza diecezji bydgoskiej.

Niech codzienna modlitwa Ludu Bożego przyczyni się do pomnożenia wiary i umocni nadzieję w czasie oczekiwania na nowego pasterza.

ks. Paweł Borowski
rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej